Přehled v češtině - Klösterreich
 

Přehled v češtině

Srdečně vítejte v klášterní říši: kultura, setkávání, víra

Klösterreich je platformou pro všechny, kteří chtějí aktivně objevit kulturu, setkávání a víru, ponořit se do nich, pustit se do jejich poznávání a chtějí tuto nabídku aktivně prožít.

Být volný na přestávku v každodenním životě, kultivovat prospěšné rituály, zapojit se do alternativních rytmů života, slyšet ticho – a to v klášterní komunitě na delší nebo kratší dobu. Jak na to? – Tedy srdečně vítejte v “klášterní říši”!
Ženské a mužské kláštery otevírají volný prostor pro tělo, ducha a duši, sdílejí s vámi poklady víry, modlitby a bohatého kulturního dědictví. Odneste si s sebou do svého života něco z těchto pokladů osvědčené tradice!

Sdružení Klösterreich vzniklo v Rakousku a dnes má členy v pěti evropských zemích – zde naleznete přehled:

Rakousko

Benediktinský klášter Admont (German/DE)

NEJVĚTŠÍ KLÁŠTERNÍ KNIHOVNA

Admont 1
8911 Admont
Österreich
(T) +43 (0)3613 2312-604
admont@kloesterreich.com
www.stiftadmont.at

Benediktinský klášter Altenburg (German/DE)

BAROKNÍ PERLA WALDVIERTLU, KLÁŠTER POD KLÁŠTEREM, KLÁŠTERNÍ ZAHRADA

Abt Placidus Much-Straße 1
3591 Altenburg
(T): +43 (0)2982/3451-18
(F): +43 (0)2982/3451-58
altenburg@kloesterreich.com
www.stift-altenburg.at

Premonstrátský klášter Geras (German/DE)

BYLINNÁ ZAHRADA S BYLINKOVÝM FARÁŘEM BENEDIKTEM

Hauptstraße 1
2093 Geras
Österreich
(T) +43 (0)2732 85581-0
geras@kloesterreich.at
www.stiftgeras.at

Benediktinský klášter Göttweig (German/DE)

MÍSTO SETKÁVÁNÍ A SVĚTOVÉ KULTURNÍ DĚDICTVÍ UNESCO

3511 Stift Göttweig 1
Österreich
(T) +43 (0)2732 85581-0
goettweig@kloesterreich.at
www.stiftgoettweig.at

Cisterciácký klášter Heiligenkreuz

MYSTICKÉ SRDCE VÍDEŇSKÉHO LESA

Markgraf Leopold Platz 1
2532 Heiligenkreuz
Österreich
(T) +43 (0)2258 8703-33
heiligenkreuz@kloesterreich.at
www.stift-heiligenkreuz.org

Klášter augustiniánů kanovníků v Herzogenburgu (German/DE)

SVĚDEK VĚČNOSTI

Prandtauerring 2
3130 Herzogenburg
Österreich
(T) +43 (0) 2782 83112
herzogenburg@kloesterreich.at
www.stift-herzogenburg.at

Klášter augustiniánů kanovníků v Klosterneuburgu (German/DE)

MÍSTO, KDE SE NEBE A ZEMĚ SETKÁVAJÍ

Stiftsplatz 1
3400 Klosterneuburg
Österreich
(T) +43 (0)2243 411-212
klosterneuburg@kloesterreich.at
www.stift-klosterneuburg.at

Benediktinský klášter Kremsmünster (German/DE)

„TRADICE – ŽIVOT“: VÝSTAVY A EKUMENICKÁ LETNÍ AKADEMIE

Stift 1
4550 Kremsmünster
Österreich
(T) +43 (0)7583 5275-0
kremsmuenster@kloesterreich.at
www.stift-kremsmuenster.at

Benediktinský klášter Lambach (German/DE)

V SRDCI HORNÍHO RAKOUSKA – VIDITELNÁ VÍRA POSTAVENÁ V ROMÁNSKÉM A GOTICKÉM SLOHU

Klosterplatz 1
4650 Lambach
Österreich
(T) +43 (0)7245 21710
lambach@kloesterreich.at
www.stift-lambach.at

Cisterciácký klášter Lilienfeld (German/DE)

ZAŽÍT TICHO V KULTURNÍM A DUCHOVNÍM CENTRU TRAISENTALU

Klosterrotte 1
3180 Lilienfeld
Österreich
(T) +43 (0)2762 52420
lilienfeld@kloesterreich.at
www.stift-lilienfeld.at

Sestry Panny Marie z Karmelu (German/DE)

TRADIČNÍ EVROPSKÉ LÉKAŘSTVÍ V LÁZEŇSKÝCH DOMECH BAD KREUZEN A BAD MÜHLLACKEN

4362 Bad Kreuzen 106
Österreich
(T) +43 (0)7266 6281
badkreuzen@marienschwestern.at
www.tem-zentrum.at

Sestry Panny Marie z Karmelu (German/DE)

TRADIČNÍ EVROPSKÉ LÉKAŘSTVÍ V LÁZEŇSKÝCH DOMECH BAD KREUZEN A BAD MÜHLLACKEN

4101 Feldkirchen
Bad Mühllacken 55
Österreich
(T) +43 (0)7233 7215
badmuehllacken@marienschwestern.at
www.tem-zentrum.at

Benediktinský klášter Melk (German/DE)

DUCHOVNÍ A KULTURNÍ CENTRUM, SVĚTOVÉ KULTURNÍ DĚDICTVÍ UNESCO

Abt-Berthold-Dietmayr-Straße 1
3390 Melk
Österreich
(T) +43 (0)2752 555-232
melk@kloesterreich.at
www.stiftmelk.at

Klášter augustiniánů kanovníků v Reichersbergu nad Innem (German/de)

BAROKNÍ PERLA NA BŘEHU ŘEKY INN U BAVORSKÝCH HRANIC SE STAROBYLOU KNIHOVNOU, SKVOSTNÝMI FRESKAMI A MRAMOROVOU VÝZDOBOU KOSTELA.

Hofmark 1
4981 Reichersberg am Inn
Österreich
(T) +43 (0)7758 2313-0
(F) +43 (0)2822 20202-50
reichersberg@kloesterreich.com
www.stift-reichersberg.at

Cisterciácký klášter Rein

NEJSTARŠÍ CISTERCIÁCKÝ KLÁŠTER SVĚTA, EXISTUJÍCÍ KONTINUÁLNĚ DODNES – POHLED ZA KLÁŠTERNÍ ZDI

Rein 1
8103 Rein
Österreich
(T) +43 (0)3124 51621
rein@kloesterreich.at
www.stift-rein.at

Klášter premostrátů v Schläglu (German/DE)

MÍSTO ROZMANITOSTI – KLÁŠTER DNEŠNÍHO SVĚTA

Schlägl 1
4160 Aigen-Schlägl
Österreich
(T) +43 (0)7281 8801-0
schlaegl@kloesterreich.at
www.stift-schlaegl.at

Benediktinský klášter Seitenstetten (German/DE)

„DVOREC BOŽÍ“ S VÝSTAVAMI A HISTORICKOU ZAHRADOU

Am Klosterberg 1
3353 Seitenstetten
Österreich
(T) +43 (0)7477 42300-223
seitenstetten@kloesterreich.at
www.stift-seitenstetten.at

Cisterciácký klášter Stams (German/DE)

TYROLSKÝ JEDINEČNÝ UMĚLECKÝ A KULTURNÍ POKLAD

Stiftshof 1
6422 Stams
Österreich
(T) +43 (0)5263 6242
stams@kloesterreich.at
www.stiftstams.at

Klášter augustiniánů kanovníků St. Florian (German/DE)

BAROKNÍ POKLAD SV. FLORIANA S BRUCKNEROVÝMI VARHANAMI

Stiftstraße 1
4490 St. Florian
Österreich
(T) +43 (0)7224 8902-0
st.florian@kloesterreich.at
www.stift-st-florian.at

Benediktinský klášter Sv. Lambrecht (German/DE)

„ZE STARÝCH PRAMENŮ NAČERPAT NOVÉ SÍLY“, KLÁŠTERNÍ ZAHRADA ZDRAVÍ

Hauptstraße 1
8813 St. Lambrecht
Österreich
(T) +43 (0)3585 2305-29
stlambrecht@kloesterreich.at
www.stift-stlambrecht.at

Klášter Wernberg sester misionářek Nejsvětější Krve Páně (German/DE)

OÁZA PRO TĚLO, DUCHA A DUŠI

Klosterweg 2
9241 Wernberg
Österreich
(T) +43 (0)4252 2216
wernberg@kloesterreich.at
www.klosterwernberg.at

Cisterciácký klášter Zwettl (German/DE)

STŘEDOVĚKÁ VÁŽNOST A KVETOUCÍ RADOST ZE ŽIVOTA

Stift Zwettl 1
3910 Stift Zwettl
Österreich
(T) +43 (0)2822 20202-17
(F) +43 (0)2822 20202-50
zwettl@kloesterreich.com
www.stift-zwettl.at

Německo

Cisterciácké opatství Valdsasy (German/DE)

PŮVAB ZA KLÁŠTERNÍMI ZDMI, PROSLULÁ KNIHOVNA

Basilikaplatz 2
95652 Waldsassen
Deutschland
(T) +49 9632 92388-0
waldsassen@kloesterreich.com
www.abtei-waldsassen.de

Švýcarsko

Benediktinský klášter Disentis (German/DE)

POHOSTINNOST PŘES 1400 LET – NEJSTARŠÍ BENEDIKTINSKÝ KLÁŠTER NA SEVER OD ALP

Via Claustra 1
7180 Disentis/Mustér
Schweiz
(T) +41 81 929 69 00
disentis@kloesterreich.com
www.kloster-disentis.ch

Česká republika

Benediktinský klášter Rajhrad

JAKO FÉNIX Z POPELA – HISTORICKÁ KNIHOVNA A MUZEUM PÍSEMNICTVÍ

Klášter 1
66461 Rajhrad
Tschechische Republik
(T) +420 547 230 027
(F) +43 (0)2822 20202-50
raigern@kloesterreich.com
www.rajhrad.cz/benediktini/

Premosntrátský klášter Želiv

KLÁŠTERNÍ KOSTEL NAVRŽENÝ SANTINI-AICHLEM, KLÁŠTERNÍ PIVOVAR A HOTEL

394 44 Želiv 122
Tschechische Republik
(T) +420 731 598 889
(F) +43 (0)2822 20202-50
zeliv@kloesterreich.com
www.zeliv.eu

Maďarsko

Benediktinské arciopatství Pannonhalma (German/DE)

SVĚTOVÉ KULTURNÍ DĚDICTVÍ UNESCO V NOVÉM ROUCHU – KOMUNIKAČNÍ CENTRUM NA SVATÉ HOŘE

Vár 1.
9090 Pannonhalma
Ungarn
(T) +36 96 570-19
pannonhalma@kloesterreich.com
www.pannonhalmifoapatsag.hu