Áttekintès magyarul - Klösterreich

Áttekintès magyarul

Kultúra, találkozás, hit: Üdvözöljük a Klösterreich oldalán!

A Klösterreich egy kereső- és tájékozódási felület mindazok számára, akik a kultúra, a találkozások és a hit kapcsán aktív felfedezésre, elmélyülésre, bekapcsolódásra és ezen lehetőségek tudatos átélésére vágynak.

Szabadulni a hétköznapok forgatagából, lélekemelő szertartásokat folytatni, alternatív életritmusokba bekapcsolódni, hallgatni a csendet– és mindezt rövidebb-hosszabb ideig egy kolostori közösség részeként. Hogyan lehetséges ez? Üdvözöljük a Klösterreich oldalán!
Apácazárdák és kolostorok nyújtanak szabad teret a testnek, szellemnek és léleknek, és megosztják Önökkel a hit és az imádság kincseit, illetve gazdag kulturális örökségüket.
Vigyen az életébe valamit ezen bevált hagyományok értékei közül!

A Klösterreich Egyesület Ausztriában jött létre, és öt európai országban vannak tagjai- íme egy áttekintés:

Ausztria

Admonti Bencés Apátság (German/DE)

A VILÁG LEGNAGYOBB MONOSTORI KÖNYVTÁRA

Admont 1
8911 Admont
Österreich
(T) +43 (0)3613 2312-604
admont@kloesterreich.com
www.stiftadmont.at

Altenburgi Bencés Apátság (German/DE)

WALDVIERTEL BAROKK ÉKSZEREI, KOLOSTOR A KOLOSTOR ALATT, KOLOSTORI KERTEK

Abt Placidus Much-Straße 1
3591 Altenburg
(T): +43 (0)2982/3451-18
(F): +43 (0)2982/3451-58
altenburg@kloesterreich.com
www.stift-altenburg.at

Gerasi Premontrei Kolostor (German/DE)

GYÓGYNÖVÉNYKERT BENEDIKT ATYÁVAL

Hauptstraße 1
2093 Geras
Österreich
(T) +43 (0)2732 85581-0
geras@kloesterreich.at
www.stiftgeras.at

Göttweigi Bencés Apátság (German/DE)

A TALÁLKOZÁSOK HELYE ÉS UNESCO VILÁGÖRÖKSÉG

3511 Stift Göttweig 1
Österreich
(T) +43 (0)2732 85581-0
goettweig@kloesterreich.at
www.stiftgoettweig.at

Heiligenkreuzi Ciszterci Apátság

A BÉCSI-ERDŐ MISZTIKUS SZÍVE

Markgraf Leopold Platz 1
2532 Heiligenkreuz
Österreich
(T) +43 (0)2258 8703-33
heiligenkreuz@kloesterreich.at
www.stift-heiligenkreuz.org

Herzogenburgi Ágoston-rendi Kolostor (German/DE)

AZ ÖRÖKKÉVALÓSÁG KORTÁRSA

Prandtauerring 2
3130 Herzogenburg
Österreich
(T) +43 (0) 2782 83112
herzogenburg@kloesterreich.at
www.stift-herzogenburg.at

Klosterneuburgi Ágoston-rendi Kolostor (German/DE)

AHOL AZ ÉG ÉS A FÖLD TALÁLKOZIK

Stiftsplatz 1
3400 Klosterneuburg
Österreich
(T) +43 (0)2243 411-212
klosterneuburg@kloesterreich.at
www.stift-klosterneuburg.at

Kremsmünsteri Bencés Apátság (German/DE)

„TRADÍCIÓ – ÉLET“: KIÁLLÍTÁSOK ÉS ÖKUMENIKUS NYÁRI AKADÉMIA

Stift 1
4550 Kremsmünster
Österreich
(T) +43 (0)7583 5275-0
kremsmuenster@kloesterreich.at
www.stift-kremsmuenster.at

Lambachi Bencés Apátság (German/DE)

FELSŐ-AUSZTRIA SZÍVÉBEN – LÁTHATÓ HIT A ROMÁNBÓL ÉS A BAROKKBÓL

Klosterplatz 1
4650 Lambach
Österreich
(T) +43 (0)7245 21710
lambach@kloesterreich.at
www.stift-lambach.at

Lilienfeldi Ciszterci Apátság (German/DE)

A CSÖND MEGTAPASZTALÁSA A TRAISEN-VÖLGY KULTURÁLIS ÉS SPIRITUÁLIS KÖZPONTJÁBAN

Klosterrotte 1
3180 Lilienfeld
Österreich
(T) +43 (0)2762 52420
lilienfeld@kloesterreich.at
www.stift-lilienfeld.at

Kármelita Nővérek (German/DE)

HAGYOMÁNYOS EURÓPAI GYÓGYÁSZATTAL BAD KREUZEN ÉS BAD MÜLLBACHEN GYÓGYSZÁLLÓIBAN

4362 Bad Kreuzen 106
Österreich
(T) +43 (0)7266 6281
badkreuzen@marienschwestern.at
www.tem-zentrum.at

Kármelita Nővérek (German/DE)

HAGYOMÁNYOS EURÓPAI GYÓGYÁSZATTAL BAD KREUZEN ÉS BAD MÜLLBACHEN GYÓGYSZÁLLÓIBAN

4101 Feldkirchen
Bad Mühllacken 55
Österreich
(T) +43 (0)7233 7215
badmuehllacken@marienschwestern.at
www.tem-zentrum.at

Melki Bencés Apátság (German/DE)

LELKI ÉS KULTURÁLIS KÖZPONT, UNESCO VILÁGÖRÖKSÉG

Abt-Berthold-Dietmayr-Straße 1
3390 Melk
Österreich
(T) +43 (0)2752 555-232
melk@kloesterreich.at
www.stiftmelk.at

Reichersbergi Ágoston-rendi Apátság (German/DE)

BAROKK ÉKKŐ AZ INN FOLYÓ KÖZELÉBEN BAJORORSZÁGBAN, RÉGI KÖNYVTÁRRAL, CSODÁLATOS FRESKÓKKAL ÉS MÁRVÁNY REMEKMŰVEKKEL A TEMPLOMBAN.

Hofmark 1
4981 Reichersberg am Inn
Österreich
(T) +43 (0)7758 2313-0
(F) +43 (0)2822 20202-50
reichersberg@kloesterreich.com
www.stift-reichersberg.at

Reini Ciszterci Apátság

A VILÁG LEGŐSIBB CISZTERI APÁTSÁGA – BETEKINTÉS A MONOSTORI FALAK MÖGÉ

Rein 1
8103 Rein
Österreich
(T) +43 (0)3124 51621
rein@kloesterreich.at
www.stift-rein.at

Schlägli Premontrei Kolostor (German/DE)

A SOKSZÍNŰSÉG HELYE- KOLOSTOR A MAI IDŐKBEN

Schlägl 1
4160 Aigen-Schlägl
Österreich
(T) +43 (0)7281 8801-0
schlaegl@kloesterreich.at
www.stift-schlaegl.at

Seitenstetteni Bencés Apátság (German/DE)

„ISTENI NÉGYSZÖG“ KIÁLLÍTÁSOKKAL ÉS TÖRTÉNELMI KERTTEL

Am Klosterberg 1
3353 Seitenstetten
Österreich
(T) +43 (0)7477 42300-223
seitenstetten@kloesterreich.at
www.stift-seitenstetten.at

Stramsi Ciszterci Apátság (German/DE)

TIROL EGYEDÜLÁLLÓ MŰVÉSZETI ÉS KULTURÁLIS KINCSE

Stiftshof 1
6422 Stams
Österreich
(T) +43 (0)5263 6242
stams@kloesterreich.at
www.stiftstams.at

St. Floriani Ágoston-rendi Kolostor (German/DE)

A BAROKK DRÁGAKŐ ÉS A „BRUCKNER-ORGONA“

Stiftstraße 1
4490 St. Florian
Österreich
(T) +43 (0)7224 8902-0
st.florian@kloesterreich.at
www.stift-st-florian.at

Lambrechti Bencés Apátság (German/DE)

„RÉGI FORRÁSOKBÓL TEREMTENI ÚJAT“, A GYÓGYULÁS KERTJE

Hauptstraße 1
8813 St. Lambrecht
Österreich
(T) +43 (0)3585 2305-29
stlambrecht@kloesterreich.at
www.stift-stlambrecht.at

Szent Vér Missziós Nővérek wernbergi kolostora (German/DE)

OÁZIS A TESTNEK, SZELLEMNEK ÉS LÉLEKNEK

Klosterweg 2
9241 Wernberg
Österreich
(T) +43 (0)4252 2216
wernberg@kloesterreich.at
www.klosterwernberg.at

Zwettli Ciszterci Apátság (German/DE)

KÖZÉPKORI KOMOLYSÁG ÉS VIRÁGZÓ ÉLETÖRÖM

Stift Zwettl 1
3910 Stift Zwettl
Österreich
(T) +43 (0)2822 20202-17
(F) +43 (0)2822 20202-50
zwettl@kloesterreich.com
www.stift-zwettl.at

Németország

Cisztreci Nővérek waldsasseni kolostora (German/DE)

IGÉZET A KOLOSTORI FALAK MÖGÖTT, HÍRES KÖNYVTÁR

Basilikaplatz 2
95652 Waldsassen
Deutschland
(T) +49 9632 92388-0
waldsassen@kloesterreich.com
www.abtei-waldsassen.de

Svájc

Disentisi Bencés Apátság (German/DE)

1400 ÉVES VENDÉGSZERETET – A LEGŐSÍBB BENCÉS MONOSTOR AZ ALPOKTÓL ÉSZAKRA

Via Claustra 1
7180 Disentis/Mustér
Schweiz
(T) +41 81 929 69 00
disentis@kloesterreich.com
www.kloster-disentis.ch

Csehország

Rajhradi Bencés Apátság (German/DE)

MINT FŐNIX A HAMVAIBÓL – TÖRTÉNELMI KÖNYVTÁR ÉS IRODALMI MÚZEUM

Klášter 1
66461 Rajhrad
Tschechische Republik
(T) +420 547 230 027
(F) +43 (0)2822 20202-50
raigern@kloesterreich.com
www.rajhrad.cz/benediktini/

Zelivi Premontrei Kolostor (German/DE)

SANTINI-FÉLE KOLOSTORI TEMPLOM, KOLOSTORI SÖRFŐZDE ÉS HOTEL

394 44 Želiv 122
Tschechische Republik
(T) +420 731 598 889
(F) +43 (0)2822 20202-50
zeliv@kloesterreich.com
www.zeliv.eu

Magyarország

Pannonhalmi Bencés Főapátság (German/DE)

UNESCO VILÁGÖRÖKSÉG ÚJ KÖNTÖSBEN – KOMMUNIKÁCIÓS KÖZPONT A SZENT HEGYEN

Vár 1.
9090 Pannonhalma
Ungarn
(T) +36 96 570-19
pannonhalma@kloesterreich.com
www.pannonhalmifoapatsag.hu